Eesti Talleks – ekskavaatoritehasest investeerimisettevõtteks

Eesti Talleksi lugu ulatub 1944. aastasse, mil rajati Tallinna Mootori-Remonttehas. Hiljem kandis see nime Tallinna Ekskavaatoritehaseks ja Tallinna Tootmiskoondis Talleks, liites ka Mõisakülas, Paides ja Viljandis tegutsevad masinatehased. Talleksi põhiliseks toodanguks olid tranšee- ja drenaažiekskavaatorid ning traktorid, mida müüdi kokku enam kui 50 riiki.

Eesti iseseisvuse taastamisega aastal 1991 kuivas seni domineerinud drenaaži- ja ehitusmasinate turg Ida-Euroopas kokku ning riigile kuulunud suurtööstus vajas uutes oludes uut hingamist. 1993. aasta 4. oktoobril erastas Eesti Talleks AS senise Tallinna Tootmiskoondise Talleks. Erastamist vedanud Andres Sarri juhtimisel kujunes ettevõttest 2000. aastate alguseks Eesti tööstuse ja kaubanduse mõjukamaid ettevõtteid.

Tänase Eesti Talleksi fookuses on pikaajalised investeerimisprojektid, mille eesmärk on tagada stabiilne kasv ja kasumlikkus. Kontserni kuulub Renault’, Dacia ja Nissani volitatud edasimüüja City Motors AS. Avatus uutele ideedele ja innovatsioonile, oskus muutustele kiirelt reageerida ning julgus kasvada ja unistada, on meil võimaldanud areneda tööstusriigi ekskavaatoritehasest tänapäevaseks investeerimisettevõtteks, mille ambitsioon on pidev kasv.

 

VISIOON
Läbi pikaajaliste investeerimisprojektide tagame stabiilse kasvu ja kasumlikkuse olles aastaks 2023 kaks korda suuremad.

MISSIOON
Oleme Eesti erakapitalil tegutsev investeerimisettevõte, luues tütarettevõtetele, töötajatele ja partneritele võimaluse stabiilseks arenguks muutuvas ärikeskkonnas.

 

VÄÄRTUSED

Nutikus
Oleme avatud arengule läbi uuenduslike ideede ja innovaatilise lähenemise, mõistame erinevaid olukordi, oskame asju näha teistmoodi ning mõtleme piirideta

Paindlikkus
Reageerime kiirelt muutustele, oleme proaktiivsed ja pakume erinevaid lahendusi

Julgus
Julgeme otsustada ja kasvada 2 korda suuremaks, julgeme tunnustada ja eksimisel vabandada, julgeme erineda tavapärasest ja unistada suurelt.

Meie inimesed
Meie suurim väärtus on meie meeskond – pühendunud ja motiveeritud töötajad, kes  annavad endast alati parima. Hoolime oma inimestest, toetame nende professionaalset ja isiklikku arengut, innustame ja tunnustame neid.