Eesti Talleks – ekskavaatoritehasest investeerimisettevõtteks

Eesti Talleksi lugu ulatub 1944. aastasse, mil rajati Tallinna Mootori-Remonttehas. Hiljem kandis see nime Tallinna Ekskavaatoritehas ja Tallinna Tootmiskoondis Talleks, liites ka Mõisakülas, Paides ja Viljandis tegutsevad masinatehased. Talleksi põhiliseks toodanguks olid tranšee- ja drenaažiekskavaatorid ning traktorid, mida müüdi kokku enam kui 50 riigis.

Eesti iseseisvuse taastamisega aastal 1991 kuivas senine spetsiifiline rasketehnikaturg Ida-Euroopas kokku ning riigile kuulunud suurtööstus vajas muutunud oludes uut hingamist. 1993. aastal erastas Eesti Vabariik senise Tallinna Tootmiskoondise Talleks ning uueks omanikuks sai Aktsiaselts Eesti Talleks. Erastamist vedanud Andres Sarri juhtimisel kujunes ettevõttest 2000. aastate alguseks Eesti tööstuse ja kaubanduse mõjukamaid ettevõtteid.

Läbi värvika arengutee on tänase Eesti Talleksi fookuses pikaajalised investeerimisprojektid, mille eesmärk on tagada ettevõtte areng läbi mõtestatud tegevuse varade kasvatamisel ning stabiilsel kasumlikkusel. Oluliseks väljakutseks sellel teel on kunagise robustse masinatehase alade ümberkujundamine kaasaegseks ärikvartaliks Tallinna kesklinna piiril. Lisaks kuulub hetkel kontserni sõiduautode ja tarbesõidukite müügi ning teenindusega tegelev City Motors AS, mis kannab edasi teise põhitegevuse traditsioone.

VISIOON

Kujundame Talleksi Kvartalist mõnusa ja omanäolise ärilinnaku, toetades seeläbi kogu Tallinna arengut

MISSIOON

Panustada järjepidevalt väärtust loovatesse ideedesse, mille positiivset mõju tunnetavad nii töötajad, partnerid kui ka omanikud

VÄÄRTUSED

Meie väärtuseks on meie meeskond, kes on nagu TALLEKSTaiplik Asjalik Leidlik Lustlik Ettevõtlik Kirglik Sisukas